3

Linki


» Dzieci to nie książeczki do kolorowania. Nie da siÄ™ wypeÅ‚nić ich naszymi ulubionymi kolorami.
»
Jednak zanim jeszcze komisja kontrolna (kierowa­na przez Paula Volckera) zdoÅ‚aÅ‚a siÄ™ zebrać, ‼przedsiÄ™biorstwo holokaust" zaczęło nalegać na zawarcie...
»
z założonymi rękami...
»
Nie mogłem wydobyć z siebie głosu, by odpowiedzieć potężnemu magowi, którego przeklinaliśmy od ponad tysiąca lat...
»
straszliwych masakr, jakich dopuszczano się w królestwie Azteków...
»
- Jeśli znów mówisz o Dubaju...
»
Breakpoint 1075Breakpoints 1075BuildProject 1075Configuration 1075Configurations 1075Database 776Debugger 1075Document...
»
Wzruszył ramionami...
»
z najlepszej restauracji...
»
- Wyglądasz na zmartwionego - zauważyła Conena, która przycinała mu włosy...
»
Mackiewicz StanisÅ‚aw (Cat), MyÅ›l w obcÄ™gach7 czerwca 1954 roku zostaje powoÅ‚any na premiera polskie­go rzÄ…du emigracyjnego (pozostaje nim, a także...

Dzieci to nie książeczki do kolorowania. Nie da się wypełnić ich naszymi ulubionymi kolorami.

(57) Skracanie lub wyd³u¿anie, w uk³adzie transportu, ci¹gów transportowych mo¿e byæ dokonywane na odrêbnych zasadach ustalonych przez kierownika ruchu zak³adu górniczego.
§ 619. 1. Dokumentacja uk³adu transportowego powinna zawieraæ:
1)arkusz opisowy urz¹dzenia,
2)plan sytuacyjny wyrobisk transportowych z uwidocznieniem zwi¹zanych z nim funkcjonalnie s¹siednich wyrobisk oraz podaniem nazw wyrobisk i oznaczeniem kierunku transportu, a tak¿e innych œrodków transportu znajduj¹cych siê w wyrobiskach,
3)schematy dróg transportowych z oznaczeniem nachyleñ, punktów charakterystycznych, takich jak stacje (pomosty) nadawczo-odbiorcze, rozjazdy itp.,
4)charakterystykê techniczn¹ urz¹dzeñ transportowych obejmuj¹c¹:
a)parametry eksploatacyjne,
b)cechy charakteryzuj¹ce œrodki transportowe oraz trakcje,
5)schematy zabezpieczeñ ruchu, sygnalizacji i ³¹cznoœci,
6)obliczenia trakcyjne:
a)dróg hamowania,
b)maksymalnych transportowanych ciê¿arów u¿ytecznych,
c)maksymalnych nachyleñ,
7)regulamin transportu.
2. Dokumentacja, o której mowa w ust. 1, i karta zmian powinny byæ zatwierdzone przez kierownika ruchu zak³adu górniczego.
§ 620. 1. Œrodki transportowe powinny byæ zabezpieczone przed staczaniem siê lub zsuniêciem.
2. Œrodki transportowe stanowi¹ce sk³ad poci¹gu powinny byæ ze sob¹ sprzêgniête.
3. Rêczne sprzêganie i rozprzêganie œrodków transportowych w czasie ruchu jest zabronione.
§ 621. Roboty na drogach przewozowych wolno wykonywaæ tylko po zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca pracy oraz uzyskaniu zgody dysponenta przewozu.
§ 622. Na stacjach osobowych, stanowiskach obs³ugi ko³owrotów, stacjach za³adowczych, roz³adowczych i poœrednich oraz na drogach transportowych nie mog¹ byæ gromadzone przedmioty utrudniaj¹ce transport i obs³ugê.
§ 623. Uruchomienie urz¹dzenia transportowego powinno byæ poprzedzone ostrzegawczym sygna³em akustycznym.
§ 624. Iloœæ pracuj¹cych równoczeœnie w wyrobisku maszyn (pojazdów) z napêdem spalinowym powinna byæ tak ustalona, aby zawartoœæ szkodliwych gazów w powietrzu nie przekroczy³a dopuszczalnych wartoœci okreœlonych w § 215 ust. 2.
2. Transport rêczny
§ 625. 1. Przesuwanie materia³ów i urz¹dzeñ mo¿na prowadziæ tylko po takich drogach, które zapewniaj¹ samohamownoœæ œrodka transportowego lub przedmiotu transportowanego.
2. Przetaczanie wozów po torach oraz wózków noœnych po jezdniach szynowych kolei podwieszanych i sp¹gowych mo¿na prowadziæ po drogach o nachyleniu nie przekraczaj¹cym 4o, z zachowaniem odleg³oœci co najmniej 10 m pomiêdzy transportowanymi ³adunkami. Odleg³oœæ ta nie dotyczy przetaczania wozów na stacjach za³adowczych i nadawczoodbiorczych.
3. Œrodków transportowych nie wolno puszczaæ swobodnym biegiem.
§ 626. Droga transportu rêcznego lub jej odcinek powinny byæ zamkniête dla innego rodzaju transportu.
§ 627. Osoba dozoru ruchu odpowiedzialna za transport rêczny powinna uzgodniæ zamierzony transport z osobami dozoru ruchu oddzia³ów, przez których rejony transport ten bêdzie prowadzony, lub z dysponentem ruchu przewozu lokomotywowego.
3. Transport linowy
§ 628. (58) 1. Przejechanie œrodków transportowych poza krañce stacji nadawczo-odbiorczych górnych i dolnych oraz rejonu urz¹dzenia napêdowego, okreœlone w dokumentacji uk³adu transportowego, powinno spowodowaæ wy³¹czenie napêdu tego uk³adu transportowego.
2. Przepisy ust. 1 nie maj¹ zastosowania do dolnych stacji nadawczo-odbiorczych przy transporcie ko³owym lin¹ otwart¹, je¿eli granice tych stacji wyznaczone s¹ zaporami torowymi.
§ 629. 1. Dla przewozu ludzi powinny byæ urz¹dzone stacje osobowe.
2. Stacje osobowe sta³e powinny byæ tak utrzymane, aby ludzie wsiadali i wysiadali ze œrodków transportowych na poziom¹ p³aszczyznê, a odstêp miêdzy œrodkiem transportu a obudow¹ wyrobiska wynosi³ co najmniej 0,8 m, natomiast wysokoœæ wyrobiska od strony wysiadania i wsiadania powinna wynosiæ co najmniej 1,8 m.
§ 630. Przewóz ludzi œrodkami transportowymi przeznaczonymi wy³¹cznie do transportu materia³ów jest zabroniony.
§ 631. 1. Tory albo œrodki transportowe w wyrobiskach o nachyleniu ponad 4o powinny byæ zabezpieczone tak, aby w razie zerwania liny ci¹gn¹cej lub roz³¹czenia œrodków transportowych nie nast¹pi³o ich samostoczenie lub zsuniêcie.
2. W wyrobiskach pochy³ych górne i poœrednie stacje (pomosty) nadawczo-odbiorcze powinny byæ tak zabezpieczone, aby nie nast¹pi³o stoczenie siê z nich œrodka transportowego.
3. Urz¹dzenia zabezpieczaj¹ce stacje, o których mowa w ust. 2, powinny byæ obs³ugiwane z bezpiecznego miejsca.
4. Dolna stacja nadawczo-odbiorcza wyrobiska pochy³ego po³¹czona z czynnym wyrobiskiem powinna byæ wykonana w sposób zapewniaj¹cy bezpieczeñstwo pracuj¹cych lub przechodz¹cych.
§ 632. 1. W wyrobiskach, w których jest prowadzony transport linowy, zabronione jest przebywanie ludzi.
2. Dopuszcza siê przebywanie ludzi nie zwi¹zanych z transportem tylko przy ca³kowicie wstrzymanym ruchu i po zabezpieczeniu stacji zgodnie z wymaganiami okreœlonymi w § 631 ust. 2.

Powered by MyScript